top of page

Uzman Sigortacı?

Mart 2014 tarihinde İNG Emeklilik' te finansal danışman olarak sigortacılık kariyerine başlayan, 2017 yılı Mart ayında Timurlar Sigorta' da prodüktör olarak elementer branş üzerine çalışmaya başlayan Ömer Faruk AY tarafından; 2017 yılı Mayıs ayında Blog ve Eğitim amaçlı yayın hayatına başlayan uzmansigortaci.net, 2021 yılında Ömer Faruk AY' ın mevcut görevinden istifa etmesi ve ÖMER FARUK AY SİGORTA ARACILIK HİZMETLERİ' ni kurması ile beraber profesyonel ve kurumsal bir yapıya bürünmüştür.

Kurulduğu ilk günden itibaren sigortacıların ve sigortalıların, sigortacılık konusunda kişisel gelişimlerine katkı sağlamak için çalışan UZMAN SİGORTACI; aynı kararlılıkla hem eğitim faaliyetlerine devam etmekte, aynı zamanda getirdiği yenilikler ile sigortacılık sektöründe yeni bir vizyon oluşturmayı hedeflemektedir.

Bizim Gözümüzden Sigortacılık

Sigortacılığın klasik satış ve pazarlamacı algısından kurtarılması gerektiği düşüncesindeyiz. 

Bu algının kırılması için sigortacının sigortalıya karşı yükümlülüğünün poliçe satın alma sürecinde değil, tüm poliçe vadesi süresince devam ettiğinin bilincinde olması gerekmektedir.

Bu gerekliliğin bilincinde olarak; organizasyonumuzu ve ekibimizi oluştururken bir çok yenilikçi fikri hayata geçirmeye karar verdik. Mahallemizin acentesinin ulaşılabilir olması ile büyük sigorta acente ve brokerlarının profesyonel hizmet ve teklif unsurlarına birleştirmek istedik. Bu çalışmamızın pilot çalışma evresinde sigortalılarımızdan aldığımız olumlu referanslar ile aşağıda anlatacağımız birçok yeni hizmetimizi faaliyete aldık.

Tüm sigortacılar, sigorta poliçesi onaylıyor, Sigortalı internetten kendi poliçesini (hazır paketler ile) kendisi de satın alıyor. Peki;

Hasar anında nasıl bir destek alıyorsunuz? Hasar sürecini nasıl yönetiyorsunuz?

Profesyonel destek ihtiyacınız olduğunda Call Center sizin için yeterlimi?

Tüm sigortacılar aynı hizmeti verebiliyor mu? Ürünü kimden aldığınızın veya sigortacı hizmet ve yetkinliğinin sizin için önemi var mı?

Sigortalı gerçekten ihtiyacına uygun ürün satın aldı mı?

Satın aldığınız ürünün teminatlarını ve muafiyetlerini biliyormusunuz?

Sigortacınız, uzmanlık isteyen (Mühendislik, Sağlık ve Sorumluluk sigortaları gibi) branşlarda ne kadar yetkin?

Sigorta poliçesi satın alırken lütfen bu soruları kendinize sorun! Unutmayın ki Sigortacınızı poliçe süresi içerisinde değiştiremeyeceksiniz. (Poliçe vadesi istisnai poliçeler haricinde 12 aydır)

 

Size sunduğumuz yeniliklere gelecek olursak;

İHTİYAÇ ANALİZİ ile sigortalımızın ihtiyacını belirler ve sigortalımıza ihtiyaçları doğrultusunda teminatlar ile paketler hazırlarız. Örnek verecek olursak, Kasko poliçesi olmayan sigortalı için çekici teminatı bulunan trafik sigortası avantajlı olacağı gibi, Ankara' da bulunan konut için deniz taşıtı çarpması teminatı son derece gereksizdir.

ÖZEL DANIŞMAN hizmetimiz ile sigortalımıza, kendisini iyi tanıyan, ihtiyaçlarını bilen ve ona göre paketler hazırlayan, tüm hasar ve sorunlarında cep telefonu ile 7/24 iletişim sağlayabileceği (Bayramlarda ve geceleri dahil) ve profesyonel destek alabileceği, hasar sürecinin tamamını sizinle beraber takip eden ve poliçe yenileme döneminizde yenileme teklifini bizzat çalışıp size sunan, sizin için çalışan profesyonellerdir.

Sigorta poliçenizi ilk kez acentemizden, online veya telefon ile satın alımınızdan sonra ki 24 saat içerisinde atanır ve size tanışma araması gerçekleştirir. Bu süreçten sonra tüm ihtiyaçlarınız için en büyük destekçinizdir.

Faaliyete geçtiğimiz günden beri en önemli odak noktamız satış değil, Müşteri ve Kalite odaklılığı olmuştur. Bu prensip doğrultusunda ekip arkadaşlarımızı sürekli eğitime tabi tutuyor, sigortalılarımıza poliçeleri hakkında tam ve açıklayıcı bilgi veriyor, düzenli olarak eğitim sunumları hazırlayıp personelimiz ile ve sigortalılarımızla paylaşıyoruz. 

Tüm tecrübe ve mesleki bilgi birikimimizi, bir araya getirdiğimiz ekibimizin yetenekleri ile birleştirerek; sigortalılarımızın İhtiyaçlarına uygun en geniş kapsamlı sigorta poliçesini, en uygun prim tutarını, en iyi şirketlerden, kusursuz bir sigortacılık organizasyonu ile siz sigortalılarımız benzersiz bir hizmet vermeyi hedefliyoruz.

Unutmayın; "Sigortacılık uzmanlık ister, En iyi sigortacılık hizmetini Uzman Sigortacı verir"

Sizi de en yakın zamanda aramızda görmek isteriz.

 

Ömer Faruk AY

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanı

bottom of page