top of page
Eski Araba Garajı

TRAFİK SİGORTASI

Aracınız için tüm Sigorta Şirketlerinin Trafik Sigortası tekliflerini liste halinde hazırlıyoruz.

 

Listeden en uygun teklife karar vermek size kalıyor!  

Üstelik 9 Ay' a kadar Taksit İmkanıyla

sg.jpg

Zorunlu Trafik Sigortası Nedir?

Zorunlu trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır.

Zorunlu trafik sigortasını yaptırmayan araçlar trafiğe çıkamazlar. Bu sigorta çeşidi Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde geçerlidir. Zorunlu trafik sigortası yapıldığı aracın zararını karşılamaz, sadece zarar verdiği diğer aracın zararını karşılar.

varlık İzleme

Zorunlu Trafik Neyi Kapsar?

Trafik sigortası, zorunlu sigorta kapsamında yer alan değerli bir güvencedir. Bu güvenceden en iyi şekilde yararlanabilmek için zorunlu trafik sigortası teminatlarını bilmeniz gerekir. Zorunlu trafik sigortası kapsamında her araç için teminatlar aynıdır ancak teminat limitleri araç türlerine göre değişir. Zorunlu trafik sigortasında verilen teminatlar aşağıdaki gibidir:

 

  Kişi başına vefat ve tedavi: Bir hasar durumunda her bir üçüncü kişi için ödenecek olan vefat ve tedavi masraflarını poliçede yazan limitlerle karşılar.

Kaza başına vefat ve tedavi: Bir hasar durumunda tüm üçüncü kişilerin vefat ve tedavi masraflarının toplamını poliçede yazan limitlerle karşılar.

 

  Araç ve kaza başına maddi hasar: Bir hasar durumunda karşı tarafa verilen maddi zararları poliçede yazan limitlerle karşılar.

otopark

Zorunlu Trafik Sigortası Yapmayana Ceza!

Zorunlu trafik sigortası olmayan ya da süresi sona ermiş araçlar görüldükleri yerde trafiğe çıkması engellenecek şekilde işlem yapılır (bağlanır). Her araç sahibi zorunlu trafik sigortasını yaptırmak ve sigorta süresi sona ermeden yeniletmekten sorumludur.

 Zorunlu olan bu sigortayı yaptırmayanların araçları trafik şubelerinin otoparklarına alınır. Yani bir ceza ödeyerek yola devam etmek mümkün değildir. Araç anında trafikten men edilir. Bunun sonrasında aracı geri almak pek kolay değildir. Aracı almak için trafik sigortasının mutlaka yapılması gerekir. Aracın bulunduğu otoparka gidilerek görevli memurlara durum haber verilir. Belgenin tebliğ edilmesi şarttır. Bundan sonra da araç sigortasız olarak trafiğe çıktığı için para cezası ödenir. Aracın otoparkta kaldığı her gün için de otoparka ücret ödenmesi gerekmektedir.

TRAFİK SİGORTASI EK TEMİNATLAR

İhtiyari Mesuliyet Teminatı

Bir trafik kazasında ortaya çıkan hasarlar mevcut zorunlu trafik sigortası poliçe limitlerini aşabilir ve hasarın tamamını karşılamaya yetmeyebilir. Bu gibi durumlarda İhtiyari mali mesuliyet teminatı, zorunlu trafik sigortası poliçe limitlerini aşan bu hasar tutarlarını karşılamak için verilmektedir. Bu şekilde Haznie Müsterşarlığı tarafından tespit edilen limitlerin üzerine çıkılmış olmakta ve zorunlu trafik sigortasının teminat gücü artırılmış olmaktadır. İhtiyari mali mesuliyet teminatı, zorunlu trafik sigorta poliçesi ile aynı risklere karşı güvence vermektedir ve zorunlu trafik poliçesi limitlerinin yetersiz kalması durumunda devreye girmektedir.

Ferdi Kaza

Teminatı

Ferdi kaza teminatına gelince. Zorunlu trafik sigortası ile birlikte ek güvence olarak alınan ferdi kaza teminatı, sigortalı aracı kullanan kişinin ölümü, yaralanması veya sakat kalması durumunda poliçede belirtilen limit üzerinden güvence sağlamaktadır. Kaza yapan araçta bulunan sürücü ve yolcular kaza sırasında bedensel bir zarara uğrarlarsa, ferdi kaza teminatı ile güvence altına alınmış olmaktadır. Bu teminat geçici veya sürekli olarak iş görememe durumlarında da güvence sağlamaktadır.

MİNİ KASKO

Mini kasko, trafik poliçesi tanzimi sırasında ,30 yaşa kadar olan araçlarda (hasarsızlık indirimi olan ve kazası olmayan araçlarda) sistem tarafından belirlenecek müşterilere ilk ateş esası ile önerilecek Kasko teminatını içeren yeni ürünümüzdür. Yanlızca Trafik poliçesi ile birlikte önerilebilecek ve Trafik poliçesinden bağımsız olarak satılamayacak olan yeni ürünümüz , Trafik poliçesi tanzimi sırasında Kasko teminatı önermektedir.

Bu ek teminatlara;

Mini Onarım, Asistans Hizmetleri, Sigara Yanığı, Hukuksal Koruma, Anahtar Kaybı ek teminat ve hizmetlerini de ekleyerek Zorunlu Trafik Sigorta poliçenizi daha ayrıcalıklı ve risklere karşı korunaklı şekle dönüştürebilirsiniz.

bottom of page