top of page
Taksitli Trafik Sigortası

Aracınızın Tüm Sigorta Şirketlerden Trafik ve Kasko Sigortası tekliflerini liste halinde görmek için Lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Üstelik 9 Ay' a kadar Taksit İmkanıyla

MTV 2019 ne kadar

MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ NE KADAR?

Motorlu taşıtlar vergisi (MTV) belli oldu. Buna göre 2019 yılı Motorlu taşıtlar vergisi yüzde 23,73 artacak.

Hazine ve Maliye Bakanlığı' nın (Gelir İdaresi Başkanlığı), Vergi usul kanunu genel tebliği, Resmi Gazete' de yayınlanarak MTV artışı yüzde 23,73 olarak belirlendi.

MTV olarak bilinen Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinden yeni dönem ödemeleri Ocak ayında başlayacak. MTV 1. Taksit ödemeleri 1 Ocak itibariyle başlayacak.

Kimler MTV taksiti öder?

Trafik şube veya bürolarına kayıtlı olan motorlu kara taşıtları ile Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne kayıtlı ve tescil edilmiş uçak ve helikopter sahipleri bu vergiyi ödemekle yükümlüdür. Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesi trafik sicil kaydının başlamasıyla başlar. Yılın ilk 6 ayında alınan aracın MTV ödemesi diğer 6 aylık dönemin başında başlar. Motorlu Taşıtlar Vergisi yılda iki kere ödenir. Birinci kısmı Ocak ayında ikinci kısmı ise Temmuz ayında olmak üzere. Ödeme işlemini nakit ya da kredi kartı şeklinde yapabilirsiniz. Bunu yaparken de taksit avantajından yararlanabilirsiniz.

MTV BORÇ SORGULAMA VE ÖDEME

MTV borç sorgulaması ve ödemesi için birçok yol bulunuyor.

1- MTV yönünden mükellefiyet kaydının bulunduğu veya MTV’yi tahsile yetkili diğer Vergi Dairesi müdürlüklerine başvurarak vergi ödenebilir.

2- Anlaşmalı bankaların internet bankacılığını kullanarak veya banka şubelerine başvurarak ödeme yapılabilir.

3- gib.gov.tr'de yer alan “Borç Sorgulama ve Ödeme” bölümüne 02:00 - 22:00 saatleri arasında giriş yaparak kredi kartı ve banka kartı ile ödeme yapılabiliyor.

4- GİB Mobil uygulamasını (IOS ve Android) kullanarak da ödeme mümkün.

Yıllık 347 TL. dan başlayan pirimler ile Kasko teklifi almak için bizi arayınız

Motorlu taşıtlar vergisi ne kadar
bottom of page